Web Tasarım ve Web Yazılım

Web tasarımı günümüzde her firmanın hatta projesi olan her bireyin ihtiyacıdır. Web tasarımı yaptıran bir firma internette kurumsal ifadesini kazanırken, aynı şekilde web tasarımı yaptıran bir şahıs içinde kendini kitlelere duyurabilme fırsatı doğuyor. Web tasarımı, sahip olduğu bu vizyonu ile internet'in bel kemiğini oluşturuyor.

Çünkü web tasarımı internet kullanımının yaygınlaşması ile artan müşteri ve sosyal ihtiyaçlar sayesinde özellikle kurumsal siteler için bir gereklilik halini aldı.Günümüzde bir çok şeyin internet aracılığı ile yapılması kişisel projeleri olan insanlar için de internet'te birer proje üretim/uygulama alanı yaratılmasına ortam sağlamıştır.

Bu bağlamda Web Tasarım; Firmaların, kurumsal kimliklerini ve profillerini, ürün ve hizmetlerini, Referanslarını bütün detayları ve fotoğraflarıyla, süre, sayfa kısıtlaması ve sınırı olmaksızın internet üzerinden kitlelere ulaşabilmesini sağlayan tanıtım ve bilgilendirme yöntemlerinden biridir.Bir çok açıdan diğer iletişim ve tanıtım araçlarından üstünlük gösterir.

Bunlara örnek olarak ; Broşür ve katalog gibi basılı araçlar gibi sayfa sınırı, TV Reklamlarından farklı olarak süre ve ayrıntı sınırı olmaksızın, Web Sitelerinde Ürün ve hizmetleriniz yanısıra şirketiniz hakkında vermek istediğiniz bütün ayrıntıları ve ayrıcalıklarınızı sunabilir ve 24 saat kesintisiz çok büyük bir kitleye sunabilirsiniz

Responsive Web Tasarım

Responsive web tasarım, duyarlı, uyumlu web tasarım anlamına da gelir. Son yıllarda adını sıkça duyduğumuz bu web tasarım şekli ilk olarak 2010 yılında ortaya çıktı ve son bir kaç yıldır dünyada ve ülkemizde popüler oldu.

 

Responsive tasarım, web sitesinin mobil ve tablet cihazlardan girildiğinde site içindeki resim, yazı gibi elementlerin ekran genişliğine göre yeniden şekillenip ekrana tam oturması ile oluşur. Genellikle desktop, tablet ve mobil versiyon olarak 3 kademeli şekilde tasarlanır.

 

Bilindiği gibi web sitelerine mobil cihazlardan girildiğinde ziyaretçiler siteyi görüntülemekte ve gezmekte güçlük yaşarlar. Eğer girdikleri site responsive ya da mobil site değilse, okumak istedikleri alanı ancak zoom yaparak, kısıtlı bir alanı görüntüleyebilirler ve kulanım zorluğu çekerler. Site menülerini gezmekte oldukça zordur ve menüler mobil uyumlu olmadığı için genellikle gitmek istedikleri linki bulamayabilirler.

 

Responsive sitelere mobil cihazlardan girildiğinde menüler şekil değiştirip genellikle üstten açılacak şekilde kullanımı kolay bir versiyona dönüşür. Fontlar ve imajlar alt alta gelerek ekranda zoom yapmadan kolayca okunacak şekilde sıralanır. Hatta mobil versiyon da önem derecesi düşük elementler gizlenir, sadece ziyaretçiye sayfayla ilgili en yalın halde bilgi gösterilir.

 

Arama motorlarıda responsive siteleri ciddi şekilde destekliyor. Bir sayfanın arama motorlarında hem kendi alan adı hem de m.alanadi.com gibi farklı subdomain altında bir mobil versiyonunun olmasındansa tek url ile sayfanın responsive yapılması daha uygun buluyor. Çünkü mobilden yapılan aramalarda genellikle arama motorları sayfanın mobil uyumluluğuna dikkat etmeksizin sonuçları sıralıyor.

 

Mobilden web site ziyaretleri dünyada %25 seviyelerine yükseldi ve kısa sürede daha da artacak. Bu sebeple responsive özellikli web sitelerinde ciddi bir artış öngörülüyor.

 

E - Ticaret

E-ticaret açık olarak; mal ve hizmetlerin tanıtım, reklam ve çeşitli çalışmalar ile birlikte satışlarının, internet üzerinden online olarak yapılmasıdır.

 

Geleneksel pazarlama yöntemlerine ek olarak teknolojik bir dijital pazarlama tekniğidir. Kullanılan bu teknik sayesinde belirli bir kitlenin dışına çıkılarak internet kullanan herkese satış yapılabilmektedir. Fiziksel mağazalarla karşılaştırıldığında sadece yaşanılan bölgeye değil tüm dünyaya satış yapabilen sanal mağazalar olarak da bilinmektedirler.

 

E-ticarette internet, yazılım, telefon, fax, muhasebe programları, online ödeme sistemleri, sunucular gibi bir çok araç bir arada kullanılmaktadır. Ürün satmak ve ürün satın almak isteyen işletme ve bireyler bu araçlar sayesinde bir araya gelmektedir. Herhangi bir fiziksel temas olmadan internet Ürün ve hizmet satmak isteyen işletme, ürünlerini ya da hizmetlerini pazarlayabileceği bir e-ticaret sitesi açar. Bu site açılırken elektronik ticaret paketleri kullanılmaktadır. Kullanılan paketler online ticaret yapılabilmesi için gerekli olan bütün araçları sağlamaktadır. Ürün ve hizmetler bu siteye özellikleri ile birlikte eklenir. Alınan reklam ve yapılan çalışmalar aracılığı ile siteye kullanıcıların girmesi sağlanır ve tanıtımlar yapılır üzerinden satış gerçekleşmektedir.

 

E-ticaret sitelerine giriş yapan kullanıcılar aradıkları ürünleri bulduklarında ve bu ürün kendilerine cazip geldiğinde satın al butonuna tıklarlar. İşletmenin sunmuş olduğu online ödeme sistemlerinden herhangi bir tanesini seçerler ve ödemelerini tamamlarlar. Ödeme yapıldığı anda, alınan ürün ve ödeme bilgileri işletmenin sahip olduğu e-ticaret yönetici paneline gelir. Bu bilgiler ışığında alınan ürün ilgili adrese gönderilir.

 

Kurumsal Kimlik Tasarımı

Baskı, ekran, hareketli film, animasyon, iç mimari, ambalaj tasarımı gibi birçok ortamda uygulanabilir. Grafik tasarımında ve grafik sanatlarda, görsel sanatların temel ilkeleri olan hizalama, denge, karşıtlık, vurgulama, hareket, görüntü, oran, yakınlık, tekrarlama, ritm ve birlik geçerlidir. Kurumsal kimlik (Corporate Identity) kurumun kimlik özelliklerinin kesin olarak belirlendiği görsel, fiziksel, kültürel ve genel kurum felsefesinin niteliklerinin oluşturulması için yapılan çalışmaların tümüdür. 

 

Kurumun bütün bu özelliklerinin tümünü içeren çalışmaya "kurumsal kimlik" çalışması denilmektedir. Bu tür bir çalışmaya başlamadan önce kurumun kendi vizyonunu belirlemiş, hedeflerini saptamış kurumsal yapının, felsefesinin kendisine kazandıracağı gelişmeleri içerisine (özüne) sindirmiş olması gerekir. kurumsal kimliğin yalnız bazı temel basılı mataryelden (POP) ibaret olmadığının bilincine ulaşmış olması herşeyden önce o kurumun gelecekte karşılaşabileceği kimlik bunalımlarını da aşması için temel dayanak noktası olacaktır.

Google Sosyal Medya Reklam Danışmanlığı

Sosyal ağlar ziyaretçi ve müşteri kullanımı açısından önem kazanmasıyla beraber çok popüler bir hale geldi. Popüler olması tamamen insanların kullanım sıklığı ve alışkanlık haline getirmesiyle eş değerdir. 

 

Firmaların sadece kurumsal yapılarına uygun web tasarım yaptırmaları yetmiyor. Aynı zamanda sosyal ağlarda da aktif yer almaları, kampanyalarla desteklemeleri gerekmektedir. Web sitenizin tasarımını yaptırdıktan sonra sosyal medya danışmanlığı almanız da bir lüks değil ihtiyaçtır.

 

Sosyal medyanın değişmezlerinden biri de sürekli canlı olmasıdır. Sürekli canlı olan bir alanı sürekli beslemek gerekmektedir. Markanın değerlerine ve vaatlerine uygun bir sosyal medya içerik planı kullanıcıların markayı daha iyi anlaması sağlar ve onu özümseyeceği anlamına gelir. Yapılan içerik planları sosyal medyada markanızın temsilidir ve sizi doğrudan temsil edeceğinden, kullanılan dil, bahsedilen konular ve hatta imla kuralları bile marka imajınızı doğrudan etkileyebilecek durumdadır, kesinlikle profesyonel bir ekiple çalışılması gerekmektedir.

 

Firmanızın sunduğu hizmet ve/veya ürün sosyal medyada ne kadar bahsedilirse, marka gücünüz de o doğrultuda artar. Firmanız sosyal medyada profesyonel olarak aktif bir şekilde var olduğunda bilinirliğiniz artar ve kullanıcılar sizin hakkınızda sürekli konuşarak, sizi tavsiye ederler. Dolayısıyla sosyal medyadaki bu etkinliğiniz firmanızın marka gücünü arttırarak, itibarınızın daha da güçlenmesini sağlayacaktır.

 

Özel Yazılım Danışmanlığı

MYSQL, MS SQL Server ve Oracle veritabanlarında uzman Eliz Yazılım, kapsamlı ve karmaşık projeleri başarı ile sonuçlandırmıştır. Analiz, tasarım, kodlama, test ve uygulama süreçlerini en etkin biçimde izleyerek yazılım projesi ihtiyaçlarınıza profesyonelce çözümler getirmekteyiz. 

 

Standart işleyişine ekonomik çözümler üretmek isteyen firmalara "paketleşmiş" ürünler sunarken, paketlerle çözüm sağlanamayan koşullarda proje deneyimi ile hizmet vermektedir. İşleyişindeki farklılıklar nedeniyle piyasadaki paketlerde sunulanlarla yetinemeyecek olan işletmeler ayırt edici özelliklerinin "törpülenmesi" riski ile karşı karşıyadır. 

 

Eliz Yazılım, bu durumu öngören kurumlara özel yazılım projeleri geliştirmektedir. Eliz yazılım projelerinde bilimsel yaklaşımdan taviz vermeden kaliteli üretim yapmayı ilke edinerek analiz, tasarım, kodlama, test ve uygulama safhalarını özenle takip etmektedir.

 

Araç Takip ve Filo Yönetim Sistemleri

Araçlarınızı GPS – Uydu Sistemi aracılığı ile internet bağlantısı olan herhangi bir bilgisayardan size vermiş olduğumuz adres, kullanıcı adı ve şifre ile girerek takip etmenize yarayan bu sistem sayesinde aracınızı veya araçlarınızı 7/24 kontrol etmenizi sağlamaktayız. Araçların kontak açıldıktan kapanana kadar olan her durumunu sisteme rapor ederek bilgilendirilmenizi sağlamaktadır. Araç konum bilgilerini, hızlarını, güzergâhlarını, duraklama ve hareket zamanlarını günlük ve geçmişe dönük tüm raporlamaları alabilirisiniz.

CRM Müşteri İlişkileri Yönetimi

Müşteri ilişkileri yönetimi ya da çok popüler kısaltması ile CRM, son birkaç yılda, her ölçekten şirketin stratejik ajandasında yer alan bir yatırımdır. Genel bir tanımını yapmak gerekirse; CRM, karşılıklı, uzun vadeli bir değer ilişkisi yaratmak için müşteriler ile gerçekleştirilen ilişkilerin etkin biçimde yönetilmesidir. CRM; satış, pazarlama ve hizmet süreçlerinin müşteri odaklı bir felsefe etrafında yeniden tanımlanmasını gerektirir. CRM'in C'si yani müşteri (Customer) kavramının son yıllarda yaşadığı değişim gerçekten inanılmaz boyutlara ulaştı. Arz ekonomisinin ön planda olduğu bu dönemlerde pazarda yer alan ürün ve hizmetlerin çeşitliliğindeki sınırlamalar, tüketici tercihlerinin geri plana atılmasına zemin hazırlıyordu müşterilerin genel eğilimi "Neyi alabilirsem onu alayım" biçiminde değişti. 1990'larla birlikte artık "ne istersem onu alırım" dönemi başladı. Bu yeni döneme gelinmesinde birkaç temel nokta büyük rol oynadı. CRM Müşteri İlişkileri Yönetim Sistemi Eliz yazılım tarafından sizin istekleriniz ve hitap ettiğiniz sektör doğrultusunda yapılandırılarak en iyi ve en uygun çözümü sunar. Kuruluşunuzun sistemini bozmadan en iyiye doğru yol almasını sağlayarak sektörünüzde öncü firmalardan olmanızı sağlama yardımcı olmaktadır. Bilirsiniz ki öncü firmaların en etkili silahı müşterilerine en iyi hizmeti vermesidir.

Servis Yönetim Sistemleri

Türkiye'nin en iyi, en hızlı internet üzerinde çalışan öğrenci servisi programı: Öğrenci taşımacılığı yapan firmalar için geliştirilmiştir. Öğrenci taşımacılığı yaparken karşılaşacağınız tüm durumlar düşünülüp, İstekleriniz doğrultusunda tüm raporları alıp çeşitli formatlara da dönüştürebilirsiniz Sistemimiz herhangi bir program kurulumu gerektirmeksizin kendiniz ve müşterileriniz için sınırsız kullanıcı tanımlayabilir, kullanıcılara çeşitli yetkiler verebilir. Öğrenci velileri, anneler babalar cari hesaplarını görebiliyor ve borç durumlarını sorgulayabiliyorlar. Firma sahipleri ise tedarikçi firmaların yaptıkları hak edişleri raporlayabiliyor, firma kar zarar raporları anında görülebiliyor. Ayrıca borç sorgulaması yaparak parasını ödemeyen öğrencileri gerek uyarı şeklinde gerek ise mail yolu ile kolayca raporlanabiliyor. Araç tanımlama Tedarikçi tanımlama Sürücü Tanımlama Okul Tanımlama Öğrenci Tanımlama Güzergâh - Rota Tanımlama Toplu Faturalandırma Raporlama Otomatik Uyarılar gibi kısımlar mevcuttur.