Bir web sitenin firmanıza ne gibi avantajlar sağlayacağını hiç düşündünüz mü? Artık küçük büyük bir çok firma, internetin kendilerine çok büyük avantajlar sağladığını biliyor ve bu internet dünyasında çoktan sanal şubelerini açtılar bile.. 

 

Web sitenizle firmanızı, dünyanın dört bir yanındaki çok büyük bir kitleye en iyi şekilde tanıtabilirsiniz. 

 

Web sitenizle, firmanız hakkında, ürünleriniz hakkında, ürünlerinizin özellikleri ve fiyatları hakkında ki tüm değişiklikleri, müşterilerinize anında bildirebilirsiniz. 

 

Web sitenizle, dünyanın dört bir yanından günün 24 saati, yılın 365 günü faaliyet alanınıza göre siparişler alabilir, rezervasyonlar yapabilir, yeni müşteriler kazanabilirsiniz. 

 

Web siteleri etkileşimli ortamlardır. Web sitenizle müşterilerinizle, nerede olurlarsa olsunlar, her konu da çok hızlı bir şekilde iletişime geçebilirsiniz. Müşterilerinizin fikirlerini ve beklentilerini alabilir, firmanızı, müşterilerinizin sürekli değişen isteklerine göre hızla yönlendirebilirsiniz. 

 

Web siteniz için gazete ve dergilere verdiğiniz reklamlara ödediğiniz ücretler gibi çok büyük ücretler ödemeyeceksiniz. Web sitenize, ödeyeceğiniz küçük bir ücretle sahip olacaksınız ve web sitenizi ömür boyu kullanabileceksiniz.. 

 

Web siteniz arama motorlarına kayıt ettirileceği için, firmanızı hiç tanımayan, hiç bilmeyen, dünyanın her hangi bir yerinden her hangi biri dahi aradığı bir ürün ile, bir kelimelik bir bilgi ile size ulaşabilecek, ürünleriniz, firmanız hakkında bilgi sahibi olabilecektir. Bu şekilde binlerce belki de milyonlarca yeni müşteri sahibi olacaksınız. 

 

Ve burada sayamayacağımız daha yüzlerce neden var... Ne dersiniz, bir web siteniz olmalı mı? Yoksa hâlâ düşünüyor musunuz?

 

Şirketinizi internet ortamında tanıtarak yeni müşteriler kazanmanızı sağlayan, içerikleri bizim tarafımızdan girilen anahtar teslim güncellenebilir website hizmetidir.

 

Hazır tasarım, daha önceden tasarlanmış hazır şablonlarıdır. Özel tasarım ise ihtiyaçlarınıza göre size özel hazırlanan tasarım hizmetidir. Eliz Yazılım olarak tüm çalışmalarımız size özel ve özgün tasarımlardır. Eliz Yazılım Hazır Tasarım kesinlikle kullanmaz.

 

İstediğiniz tüm dillerde web sitenizi hazırlayabilirsiniz.

 

Evet istediğiniz zaman web sitenizi içerik yönetim sistemi panelinden kendiniz güncelleyebilirsiniz. Sınırsız ana kategori alt kategori kısıt olmaksızın tüm sayfaları güncelleyebilirsiniz

 

Web sitenizin bulunur olması ve size yeni müşteriler kazandırması E-pazarlama ve SEO hizmetiyle mümkün olur. 

 

Eliz Yazılım, toplu mail, SEO optimizasyonu, google reklam ile yeni müşteri kazanmanızda etkili pazarlama çözümleri sunmaktadır.

 

Bir web sayfanız olsun istiyorsanız, yayınlamak istediğiniz içeriğin ve resimlerin internet kullanıcıları tarafından internet üzerinden erişilebileceği bir server da bulunması gerekmektedir. Kişisel bilgisayarınız bu iş için uygun değildir, çünkü internet sunucuları, bu iş için özel tasarlanmış yazılım ve donanıma sahip, 24 saat çalışan, çok yüksek hızda fiber optik hatlarla  internet bulutuna bağlı data center'larda bulunurlar. Bu işlemleri gerçekleştirebilen sunuculara Web Sunucusu, ve yayınlama işlemine Web Server adını veriyoruz.

 

Alan adı ya da internet terimi olarak Domain, web sitenizin internetteki adı ve adresidir. Internet siteleri bu adlar ile belirlenir ve bilgisayarınız bu adresi yazdığınızda siteleri görüntüler. Web server sisteminin çalışması için hem bir alan adına hem de barındırma hizmetine (Domain + server) ihtiyacınız vardır.

 

Internet'te bulunan her bilgisayarın kendine ait bir adresi vardır. Bu adres Internet üzerinde bilgisayarların birbirlerini tanımalarını ve iletişim kurmalarını sağlar ve numaralarla ifade edilir. IP adresleri noktayla ayrılmış 4 değişik rakam kümesinden oluşur ve 0-255 arasındaki rakamlardan oluşur.

 

Örnek: 209.67.50.203 Alan adları ise bu rakamlara isimler vererek daha kolay hatırlanmasını sağlar. Her Alan Adı, yukarıda anlatılan tarzda bir rakamsal adrese bağlıdır. www.benimadresim.com yazdığınız zaman bilgisayar bu ismi rakamlara çevirir, Internet üzerinde hangi bilgisayarda durduğunu kontrol eder ve trafiği bu adrese yönlendirir.

 

FTP (File Transfer Protocol), bir tür dosya transfer protokolüdür. FTP'yi kendi bilgisayarınızda yaptığınız sayfaları sunucunuza yüklemek için kullanacaksınız. Bu işlem için çeşitli FTP programları kullanabilirsiniz. FTP programlarını Eliz Yazılım Program arşivinden bulabilirsiniz. 

 

Alan adınızı Internet üzerinden herhangi bir alan adına veya IP adresine yönlendirmenizi sağlayan bir servistir. Alan adınızı yönlendirdiğiniz adres dizinlerden oluşabilir.

 

Bir IP adresine bağlı olmayan alan adlarına Internet üzerinde ulaşılamaz. Her Alan Adı bir IP adresine çevrilerek Internet üzerinde bulunan bir bilgisayarı göstermelidir.

 

Web Alanınız, sitenizin html, jpg gibi uzantıları olan dosyalarının bulunduğu yerdir. Bütün web siteleri, web sunucuları üzerinden yayın yaparlar. Sitenizin web sunucunun diskinde kapladığı alan, sizin web alanınızdır. 

 

Bu değer, sitenizden aylık yayınlanan dosyaların büyüklüğünün toplamıdır. 

Email hesabınıza gelen mesajları bilgisayarınızda bulunan herhangi bir Email programıyla okuyabilmek için, POP3 hesabı tanımlamanız gerekmektedir.

 

Temel değişiklikler aşağıdaki gibidir:

- Görünen ad (Display Name) : Giden E-posta'da "Kimden" bölümünde görünmesini istediğiniz isim (Ad / Soyad gibi),

- E-posta adresi: Yaratmış olduğunuz kullanıcı adresi (Ör:mehmet@alanadınız.com)

- Gelen Posta (Incoming Mail, POP3) : mail.alanadınız.com

- Giden Posta (Outgoing Mail, SMTP) : mail.alanadınız.com

- Hesap Adı (Login Name): Yaratmış olduğunuz Email adresi (mehmet@alanadınız.com)

- Parola (Password): Bu kullanıcı için Servis Yönetimi'nde belirlenmiş şifre

 

ÖNEMLİ UYARI: Outlook kullanıcısıysanız Sunucular (Servers) başlığı altında "Sunucum kimlik doğrulaması gerektiriyor (My server needs authentication)" uyarısını işaretlemeniz gerekmektedir